Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

ABC degustacji: wprowadzenie do degustacji win

Zapraszamy na wydarzenie „ABC degustacji: wprowadzenie do degustacji win”, organizowane w ramach Wielkopolskiej Kuźni Dyplomatów. To niepowtarzalna okazja, aby rozszerzyć swoją wiedzę na temat fascynującego świata wina, poznać jego tajniki oraz delektować się wyjątkowymi smakami!

Naszą ekspertką będzie dr Magdalena Lorenc z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

To wydarzenie jest otwarte dla wszystkich miłośników wina oraz osób, które chcą zgłębić tajniki degustacji. Wstęp na spotkanie jest wolny, ale aby wziąć również udział w degustacji, prosimy o przesłanie maila z rezerwacją na adres: rodm@rodm-poznan.pl. Liczy się kolejność zgłoszeń!

Program wydarzenia obejmuje następujące tematy:

  • Rodzaje win, główne szczepy i regiony winiarskie. Poznamy różnorodność win i dowiemy się, jakie szczepy są charakterystyczne dla poszczególnych regionów winiarskich.
  • Elementy oceny wina: wygląd, zapach, smak (warsztat degustacyjny). Nasza prelegentka przeprowadzi warsztat degustacyjny, podczas którego nauczymy się oceniać wino pod względem jego wyglądu, zapachu i smaku. To niezwykle cenne umiejętności, które pomogą nam docenić każdy łyk wina.
  • Dobór kieliszków i zasady serwisu wina. Kieliszki mają znaczący wpływ na doznania podczas degustacji wina. Dowiemy się, jak dobrać odpowiedni kieliszek do konkretnego rodzaju wina oraz jak prawidłowo serwować wino.
  • Kupowanie i przechowywanie wina. Podczas spotkania omówimy również, jak dokonywać mądrych wyborów przy zakupie wina oraz jak przechowywać je, aby zachować jego jakość i smak na dłużej.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 września 2023 r. o godz. 18:00w klubie dyskusyjnym Cyryl Club (Młyńska 14, Poznań).

To wydarzenie będzie doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności degustacyjnych! Do zobaczenia na spotkaniu!

%d bloggers like this: