Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Jak walczyć z rosyjską dezinformacją?

Rosja używa propagandy i dezinformacji do prowadzenia wojny informacyjnej służącej wzmocnieniu pozycji międzynarodowej i skuteczniejszemu osiąganiu celów strategicznych. Nadrzędnym celem Rosji jest osłabienie Zachodu, głównie USA i zmiana istniejącego porządku międzynarodowego.

Celem władz Rosji jest doprowadzenie do uwzględnienia jej postulatów w sprawie tzw. gwarancji bezpieczeństwa w Europie, np. w kwestii nierozszerzania NATO na wschód. Dyskredytując Ukrainę na arenie międzynarodowej za pomocą propagandy i dezinformacji, Rosja liczy na osłabienie politycznego, finansowego, humanitarnego i militarnego poparcia udzielanego Ukrainie przez inne państwa.

Już 20 lutego 2023 r. o godz. 18:00 w Cyryl Club (Młyńska 14, Poznań) odbędzie się pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach Wielkopolskiej Kuźni Dyplomatów.

Szkolenie poprowadzi Paulina Deryło-Peltz, Naczelnik Wydziału ds. komunikacji strategicznej i przeciwdziałania dezinformacji międzynarodowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, która opowie o zagrożeniach związanych z rosyjską dezinformacją, a także o tym, w jaki sposób uchronić się przed jej oddziaływaniem.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

%d bloggers like this: