Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Piknik charytatywny „Mam tę moc” dla polskich i ukraińskich dzieci

Skutki wojny w Ukrainie najbardziej dotykają niewinnych dzieci i to właśnie dla nich chcemy otworzyć nasze serca, dając im nie tylko schronienie i dary rzeczowe, ale także wsparcie duchowe.

Z tego powodu z wielką radością informujemy, że w dniu 04.06.2022 w Poznaniu na skwerze im. Obrońców Ukrainy 2022 (zbieg ulic Serafitek i Kórnickiej) w godz. 12:00 – 15:00 odbędzie się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dla polskich i ukraińskich dzieci.

W wydarzeniu weźmie udział m.in. Amelia Anisovych, która stała się symbolem ducha walki o wolność, wykonując w schronie w Kijowie utwór „Mam tę moc” z bajki „Kraina lodu”. Na scenie wystąpi również wiele innych utalentowanych dzieci, o czym będziemy systematycznie informować. Nie zabraknie także innych niespodzianek.

Piknik odbędzie się pod hasłem „MAM TĘ MOC” i będzie transmitowany w Telewizji Polskiej, także dla tych dzieci, które nie będą mogły osobiście przybyć na skwer.

Wydarzenie to będzie miało również wydźwięk charytatywny, dlatego podczas pikniku prowadzić będziemy zbiórkę pieniędzy przy współpracy z Fundacją Św. Mikołaja, która zbiera na odbudowę świetlicy dla dzieci w Iwano-Frankiwsku (szczegóły dotyczące zbiórki: https://mikolaj.org.pl/zbiorki/swietlica).

To dzieci dzieciom pomagać będą podczas wspólnej zabawy, a „MOC”, która będzie rosła w swojej sile zagości także w sercach nas – dorosłych.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu (projekt prowadzony przez Instytut Poznański), natomiast współorganizatorami są poznańskie organizacje pozarządowe współpracujące w ramach Cyryl Club – Stowarzyszenie Projekt Poznań, poznański oddział Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej oraz poznański oddział Stowarzyszenia Dla Polski). Wydarzenie jest również współfinansowane przez Fundację Zakłady Kórnickie.

Patronat honorowy: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Partnerzy/współorganizatorzy: TVP Poznań, TVP ABC

Szczegółowy plan wydarzeń artystycznych na scenie oraz innych atrakcji i niespodzianek dla dzieci podamy już wkrótce!

Zwracamy się również do wszystkich osób, które chciałyby pomóc w organizacji tego pikniku. Poszukujemy wolontariuszy, którzy są animatorami dziecięcymi oraz osoby prywatne lub firmy, pragnące podarować: słodkości, zabawki lub gadżety dziecięce. Chcemy je wydawać w formie losów, a datki z nich przekażemy na wyżej wymieniony cel dla ukraińskich dzieci.

Wszystkich ofiarodawców (logotypy) umieścimy w: „sercu wdzięczności”, które znajdzie się w naszych mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej.