Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Polityka Niemiec wobec mocarstw wschodzących

Republika Federalna Niemiec to nie tylko najludniejsze państwo Unii Europejskiej, ale także, o czym często zapominamy, jedno z globalnych mocarstw. Warunkuje to aktywną politykę zagraniczną w globalnym wymiarze. Niemcy od lat 90. aktywnie kreują ład międzynarodowy oraz korzystają z benefitów globalizacji. Swoje działania kierują w tak odległe regiony świata, jak Azja Południowo-Wschodnia czy Afryka.

Co Niemcy mają do zaoferowania państwom określanym mianem mocarstw wschodzących? Jakiego ładu międzynarodowego chcieliby Niemcy? Kim są najważniejsi partnerzy Niemiec w Azji czy w Afryce?

Na te i inne pytania odpowie dr Tomasz Morozowski, analityk Instytutu Zachodniego w Poznaniu, politolog. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które rozprawa doktorska nagrodzona została w konkursie Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych jako „najlepsza praca doktorska z zakresu nauk o stosunkach międzynarodowych obroniona w 2021 roku”.

W czasie spotkania będzie możliwość zakupienia najnowszej książki dr. Tomasza Morozowskiego – „Współkształtowanie globalizacji. Polityka Republiki Federalnej Niemiec wobec mocarstw wschodzących po 2004 roku”.

Spotkanie odbędzie się 8 lutego 2023 r. o godz. 18:00 w klubie dyskusyjnym Cyryl Club (Młyńska 14, Poznań).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

%d bloggers like this: