Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Debata o Europie 26.10.2018

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach konsultacji obywatelskich dot. przyszłości Europy, zainicjowanych w 2018 r. przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona, a podjętych przez Komisję Europejską.

W Polsce konsultacje prowadzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspólnie z siecią 15 Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej.

Gościem specjalnym spotkania będzie Wiceminister Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, który wygłosi wprowadzenie pt. „Polska wizja Unii Europejskiej z uwzględnieniem kontekstu relacji polsko-niemieckich” oraz weźmie udział w dyskusji.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 26 października o godz.15:30 na Wydziale Nauk Politycznych na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Umultowska 89a w sali 121.

Zapraszamy także do wypełniania elektronicznego formularza – do udziału w konsultacji, w której może Pan(i) wyrazić swoje obawy, nadzieje i oczekiwania dotyczące przyszłości UE. Nie chodzi tu o tworzenie projektów konkretnych przepisów czy rozporządzeń UE, ale o to, by Pana(i) głos został usłyszany przez liderów UE i pomógł im w ustaleniu właściwych priorytetów na nadchodzące lata. Kwestionariusz został stworzony przez Panel złożony z losowo wybranych obywateli. Stanowi on uzupełnienie innych inicjatyw Komisji Europejskiej dotyczących Przyszłości Europy.

https://ec.europa.eu/consultation/runner/Future-of-Europe?surveylanguage=pl

%d bloggers like this: