Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Historia polskiej dyplomacji

Zapraszamy na spotkanie pt. „Historia polskiej dyplomacji”, które odbędzie się w piątek 17 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w klubie dyskusyjnym Cyryl Club (ul. Młyńska 14, Poznań). Tego wieczoru będziemy mieli okazję zanurzyć się w świat polskiej dyplomacji i odkryć jej początki po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Wydarzenie odbędzie się w ramach Wielkopolskiej Kuźni Dyplomatów.

Spotkanie odbywa się z okazji Dnia Służby Zagranicznej, obchodzonego 16.11. To okazja, aby przybliżyć historię polskiej dyplomacji i zrozumieć, jakie wyzwania i trudności towarzyszyły Polsce w nawiązywaniu stosunków międzynarodowych.

Podczas spotkania omówimy wątek związany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r. Dowiemy się, jak Polska po długotrwałej nieobecności na arenie międzynarodowej zaczęła nawiązywać kontakty dyplomatyczne z innymi krajami, a także przedstawione zostaną wybrane sylwetki polskich dyplomatów, którzy odegrali kluczową role w kształtowaniu stosunków dyplomatycznych w okresie międzywojennym.

Spotkanie poprowadzi prof. Paweł Stachowiak z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Do zobaczenia!

%d bloggers like this: