Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Jak powinien zachowywać się dyplomata | Wielkopolska Kuźnia Dyplomatów

15 lipca 2022 roku zostanie zainaugurowana Wielkopolska Kuźnia Dyplomatów – szkoła dyplomacji zainicjowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu.

Wielkopolska Kuźnia Dyplomatów ma na celu kształcić, doskonalić i inspirować osoby, które wiążą swoją przyszłość z pracą w dyplomacji. Co więcej, jest to również okazja do nabycia cennej umiejętności odpowiedniego zachowania się w konkretnej sytuacji i w określonym towarzystwie.

Celem szkolenia będzie zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami kurtuazji oraz wyrobienie umiejętności korzystania z nich w praktyce zawodowej.

W programie:

  • stosowanie reguł: pierwszeństwa, alternatu, „prawej strony” i wzajemności;
  • elementy dress code’u;
  • organizacja spotkań oficjalnych;
  • kultura stołu.

Szkolenie poprowadzi dr Magdalena Lorenc – adiunkt w Zakładzie Systemów Medialnych i Prawa Prasowego na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; wykładowczyni prawa i protokołu dyplomatycznego w Akademii Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 lipca 2022 roku w godz. 18:00 – 19:30 w klubie dyskusyjnym Cyryl Club (Młyńska 14, Poznań).

Wstęp wolny! Zapraszamy!

%d bloggers like this: