Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Polityka bezpieczeństwa Polski a członkostwo w NATO

W piątek 1 lipca 2022 roku z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu w klubie dyskusyjnym Cyryl Club odbyła się debata dotycząca polskiej polityki bezpieczeństwa w kontekście NATO.

W debacie wziął udział dr Jacek Raubo – analityk, publicysta i wykładowca akademicki, który specjalizuje się w różnych aspektach bezpieczeństwa narodowego oraz obronności współczesnych państw.

Podczas spotkania odbyła się dyskusja dotycząca między innymi historycznej ewolucji funkcji NATO, dostosowania organizacji do aktualnego środowiska bezpieczeństwa, współpracy na linii NATO – Unia Europejska, a także współczesnych wyzwań przed jakimi stoją członkowie NATO. Poruszono także temat polityki bezpieczeństwa Polski względem NATO.

Na uczestników spotkania czekały publikacje wydane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych dotyczące polskiej perspektywy na Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego. Jeżeli ktoś nie mógł się zjawić na debacie, a chciałby otrzymać niniejszą książkę, zapraszamy do kontaktu: rodm@rodm-poznan.pl

%d bloggers like this: