Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Macron w Chinach: dyplomatyczny sukces czy porażka?

Zapraszamy na spotkanie pt. „Macron w Chinach: dyplomatyczny sukces czy porażka?” z udziałem Amandy Dziubińskiej z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM).

Podczas wydarzenia omówione zostaną główne punkty wizyty Macrona w Chinach oraz jej wpływ na stosunki międzynarodowe, szczególnie na relacje między Unią Europejską a USA, a także między Francją a Polską. Ważnym elementem spotkania będzie wypowiedź samego samego prezydent Francji, w której mówi o potrzebie „uniezależnienia Europy od USA”. Jakie to ma znaczenie dla Polski? Jakie kroki powinna podjąć Polska w obliczu takiego stanowiska? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiemy podczas wydarzenia.

Amanda Dziubińska – analityczka PISM ds. Francji w Programie Trójkąta Weimarskiego. Prowadzi badania w zakresie francuskiej polityki wewnętrznej i zagranicznej oraz zagadnień prawnych. Wykonawca w projektach NCN dotyczących problematyki wyborczej oraz instytucjonalizacji partii politycznych w parlamentach Europy Środkowej. Badacz w OKFiSF UW (2017-2018), badacz wizytujący w IISL w Hiszpanii (2019), uczestniczyła w programach stypendialnych i kursach we Francji, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

Spotkanie odbędzie się w piątek 21 kwietnia 2023 r. o godz. 18:00 w klubie dyskusyjnym Cyryl Club (Młyńska 14, Poznań).

%d bloggers like this: