Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Podejmij staż w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Poznaniu!

Czy chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć wiedzę na temat problematyki międzynarodowej i polskiej polityki zagranicznej oraz aktywnie angażować się w lokalną społeczność? Jeśli tak, to bezpłatny staż w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Poznaniu jest właśnie dla Ciebie!

RODM Poznań jest częścią sieci koordynowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Naszym głównym celem jest animowanie debaty na temat problematyki międzynarodowej oraz priorytetów polskiej polityki zagranicznej na poziomie regionalnym, z aktywnym udziałem lokalnych społeczności.

Przez udział w stażu w RODM masz szansę:

  1. Poznać problematykę międzynarodową: Dostaniesz okazję zgłębić różnorodne zagadnienia z zakresu stosunków międzynarodowych, polityki zagranicznej i dyplomacji. Poprzez organizację dyskusji, wykładów czy warsztatów będziesz mógł poszerzać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania.
  2. Zaangażować się w lokalną społeczność: RODM w Poznaniu współpracuje z miejscowymi środowiskami opiniotwórczymi, organizacjami pozarządowymi, szkołami średnimi i wyższymi oraz samorządami. Będziesz miał możliwość uczestnictwa w różnych projektach i inicjatywach, które wpływają na rozwój lokalnej społeczności i angażują się w ważne tematy globalne.
  3. Budować sieć kontaktów: Poznasz inspirujących ludzi z różnych środowisk, którzy również są zainteresowani problematyką międzynarodową. Tworząc wartościowe relacje, będziesz miał możliwość wymiany doświadczeń, zdobywania nowej wiedzy i inspiracji.

Ponadto, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu, we współpracy z Akademią Dyplomatyczną MSZ organizuje również liczne działania promocyjne, informacyjne i edukacyjne dotyczące polskiej polityki zagranicznej oraz Służby Zagranicznej. Będziesz miał okazję uczestniczyć w spotkaniach z dyplomatami oraz w różnych wydarzeniach, które pomogą Ci zgłębić tajniki pracy w dyplomacji i zrozumieć jej znaczenie w dzisiejszym świecie.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach stażu w RODM, skontaktuj się z nami pod adresem: rodm@rodm-poznan.pl lub telefonicznie: 603 052 976.

Okres trwania stażu i zakres obowiązków jest ustalany indywidualnie, w zależności od zainteresowań kandydata/kandydatki. Staż jest skierowany do uczniów szkół średnich oraz studentów. Chcąc zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić specjalny formularz, który jest dostępny —> TUTAJ.

Zapraszamy!

%d bloggers like this: