Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Rekrutacja 2024/25 do Szkół Polskich i szkół w systemie KNO

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ruszyła rekrutacja na rok 2024/25 do Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w systemie kształcenia na odległość (KNO) oraz do Szkół Polskich prowadzonych przez Ministra Edukacji. Szkoły oferują całkowicie darmową edukację w języku polskim dla dzieci przebywających poza granicami RP.”

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) wspiera i promuje naukę języka polskiego wśród młodych Polaków przebywających za granicą. W ofercie znajduje się kształcenie na odległość (KNO) oraz nauka w Szkołach Polskich – stacjonarnie przy ambasadach i konsulatach.

KNO i Szkoły Polskie oferują całkowicie darmową edukację w języku polskim dla dzieci przebywających poza granicami RP. Gwarancją wysokiego poziomu nauczania jest nadzór pedagogiczny oraz wykwalifikowani nauczyciele. Dzieci uczą się i poznają świat w oparciu o spójne ramy programowe przygotowane przez MEN.

Szkoły funkcjonujące w strukturze ORPEG wyposażone są w nowoczesny sprzęt IT wspierający multimedialne sposoby nauczania. Edukacja kończy się uzyskaniem polskiego świadectwa szkolnego potwierdzającego nauk ę w polskim systemie edukacyjnym.

Informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej ORPEG:

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

%d bloggers like this: