Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Retoryka prezydencka w trakcie wizyty Wołodymyra Zełenskiego

Zapraszamy serdecznie na spotkanie poświęcone analizie retoryki prezydenckiej podczas niedawnej wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Polsce! Podczas wydarzenia będziemy zajmować się szczególnie wypowiedziami Andrzeja Dudy oraz samego prezydenta Ukrainy podczas spotkania na Placu Zamkowym w Warszawie.

Retoryka to sztuka przekonywania, a w przypadku wizyt dyplomatycznych bardzo ważnym elementem jest sposób, w jaki prezydenci prezentują swoje stanowiska i komunikują się z mediami oraz publicznością. Na naszym spotkaniu omówimy różne aspekty retoryki prezydenckiej, takie jak styl mówienia, ton, gestykulację i sposoby budowania argumentacji.

Będzie to świetna okazja do pogłębienia swojej wiedzy na temat retoryki oraz do lepszego zrozumienia tego, jak ważna jest ona w polityce międzynarodowej

Spotkanie będzie realizowane w ramach Wielkopolskiej Kuźni Dyplomatów, czyli cyklu RODM, którego celem jest przygotowanie młodych ludzi do kariery w dyplomacji oraz zapewnienie im wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy w służbie zagranicznej.

Wydarzenie odbędzie się w środę 17 maja 2023 r. o godz. 18:00 w klubie dyskusyjnym Cyryl Club (ul. Młyńska 14, Poznań). Wstęp wolny! Zapraszamy!

%d bloggers like this: