Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Ukraina – wojna, która zmieni obronność w Polsce i Europie

Wkrótce minie rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Wciąż niezakończony konflikt, którego początek datowany jest na luty 2022 r., w dalszym ciągu wpływa na postrzeganie zróżnicowanych kwestii z zakresu bezpieczeństwa i obronności także i w innych państwach świata. Pełnoskalowa wojna o dużej intensywności narzuca nowe zasady postępowania wszystkim państwom należącym do NATO. Dotyczy to również Polski, która obecnie musi zmierzyć się z licznymi wyzwaniami technologicznymi, ale również kwestiami związanymi z budowaniem rezerw, zwiększaniem liczebności wojsk operacyjnych i obrony terytorialnej, czy też stworzeniem nowego wzorca obrony cywilnej kraju.

Podczas naszego kolejnego spotkania wraz z naszym kolejnym gościem postaramy się odpowiedzieć na pytania: jakie kluczowe problemy mogą pojawić się w tak skomplikowanym procesie oraz jak można sobie z nimi radzić?

Ekspert:

dr Jacek Raubo – analityk, publicysta oraz wykładowca akademicki. Specjalizuje się w różnych aspektach bezpieczeństwa narodowego oraz obronności współczesnych państw. Ze szczególnym uwzględnieniem takich tematów jak terroryzm, służby specjalne, działania informacyjne.

Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2023 r. o godz. 18:00 w Cyryl Club (Młyńska 14, Poznań).

Zapraszamy serdecznie!

%d bloggers like this: