Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej z inicjatywy wiceminister Anny Radwan-Röhrenschef odbyło się Śniadanie Europejskie.

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej z inicjatywy wiceminister Anny Radwan-Röhrenschef odbyło się Śniadanie Europejskie. Wydarzenie, nazwą i formą nawiązuje do pierwszego spotkania w tym koncepcie, które odbyło się 1 maja 2004 roku w Zamku Ujazdowskim.

– Jest mi niezmiernie miło, że dwadzieścia lat po pierwszym Śniadaniu Europejskim, możemy dziś spotkać się tu, w MSZ, z udziałem ministra Radosława Sikorskiego, wiceminister Henryki Mościckiej-Dendys oraz wielu znamienitych gości. Pamiętamy dobrze, jak trudny to był czas, jak wiele obaw mieliśmy jako społeczeństwo – zaznaczyła wiceminister Radwan otwierając wydarzenie. Jak wskazała, dzięki zaangażowaniu administracji rządowej, organizacji pozarządowych, samorządów, Kościoła i nas – obywateli – nasze członkostwo w UE po 20 latach okazało się sukcesem. Szczególnie dziś, kiedy jest wojna za naszą wschodnią granicą, potrzebujemy odpowiedzialnych rządzących w silnej i zjednoczonej Europie – podkreśliła wiceminister Anna Radwan-Röhrenschef.

Wydarzenie, którego pierwotnymi organizatorami był Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Polska Fundacja im. Roberta Schumana. Wiele z osób zaangażowanych w tamto wydarzenie, a także kampanię przedreferendalną, pracuje do dziś w strukturach MSZ i KPRM.

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

%d bloggers like this: