Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Dziewiąta edycja polsko-kolumbijskiego projektu dyplomacji sportowej i kulturalnej

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wiceminister Jakub Wiśniewski gościł dziś w Ministerstwie Spraw Zagranicznych ambasadora Kolumbii Assada Jatera Peñę wraz z grupą kolumbijskich siatkarek.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dyplomacja Sportowa i Kulturalna” kolumbijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program ma na celu aktywizację lokalnej młodzieży, tworząc perspektywę indywidualnego rozwoju, dając szansę na edukację oraz karierę w dziedzinie sportu i sztuki. Polska jest jednym z 50 krajów, do których przyjeżdżają młodzi Kolumbijczycy. Podczas tegorocznej, dziewiątej edycji, uczestniczki programu trenowały pod okiem przedstawicieli Akademickiego Związku Sportowców Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a także odbyły dwa mecze towarzyskie w stołecznych liceach hiszpańskojęzycznych. Wizyta stanowiła również okazję do zapoznania się z polską kulturą oraz zwiedzenia Warszawy i Krakowa.

Rozmowa z wiceministrem Jakubem Wiśniewskim była podsumowaniem doświadczeń, jakie młode siatkarki nabyły podczas podróży do Polski.

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

%d bloggers like this: