Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski z wizytą w Grecji

Jak poinformowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w dniach 10-12 kwietnia br. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski przebywa z wizytą w Grecji, gdzie odbył konsultacje polityczne z Ministrem spraw zagranicznych tego kraju, Giorgosem Gerapetritisem oraz weźmie udział w Forum Ekonomicznym w Delfach.

Rozmowy szefów dyplomacji Polski i Grecji dotyczyły szerokiego spektrum polsko-greckich spraw dwustronnych,  a także kluczowych tematów z agendy Unii Europejskiej i bieżących wyzwań międzynarodowych. Szefowie polskiej i greckiej dyplomacji zgodzili się z bardzo wysoką oceną stanu dwustronnych relacji politycznych oraz wspólnej wizji przyszłości UE w kontekście czerwcowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Ministrowie Sikorski  i Gerapetritis podzielają też poglądy w sprawie kluczowych kwestii dotyczących bezpieczeństwa i stabilności w Europie i na świecie, w tym konieczności dalszego wsparcia dla Ukrainy w obliczu brutalnej rosyjskiej agresji na ten kraj.

W dalszej części wizyty w Grecji Minister Radosław Sikorski weźmie również udział w Forum Ekonomicznym w Delfach. Forum Ekonomiczne w Delfach to dorocznie organizowana prestiżowa międzynarodowa konferencja gromadząca wiodących polityków, dyplomatów, przedstawicieli świata biznesu i liderów opinii. Szef polskiej dyplomacji weźmie udział w dziewiątej edycji tego wydarzenia.

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

%d bloggers like this: