Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW

DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Spotkanie z Ministrem Handlu Zagranicznego i Współpracy Rozwojowej Niderlandów Geoffreyem van Leeuwenem

Jak poinformowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych, powojenna odbudowa Ukrainy, perspektywy jej akcesji do Unii Europejskiej oraz polsko-holenderska współpraca na forum międzynarodowym były tematami przewodnimi spotkania Podsekretarza Stanu Marka Prawdy z Ministrem Handlu Zagranicznego i Współpracy Rozwojowej Królestwa Niderlandów, Geoffreyem van Leeuwenem.

Głównym tematem spotkania była sytuacja w Ukrainie oraz perspektywy jej powojennej odbudowy. W trakcie rozmowy Minister Marek Prawda podkreślił polskie doświadczenie w zakresie współpracy biznesowej z Ukrainą, jak również gotowość polskich przedsiębiorców do współdziałania z międzynarodowymi partnerami na rzecz jej odbudowy.

Podczas dyskusji omówiono kwestię unijnego wsparcia dla walczącej Ukrainy, jak i perspektyw jej akcesji do Unii Europejskiej. Ministrowie wymienili również informacje na temat aktualnej sytuacji politycznej w Polsce i Holandii, podkreślając bliskie dwustronne relacje między oboma krajami.

Spotkanie ministrów odbyło się przy okazji udziału Ministra Leeuwena w III Polsko-Niderlandzkim Forum Gospodarczym.

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

%d bloggers like this: